První toulky za kapry roku 2018

Neustálé probíraní taktiky krmení, výběru místa a použití toho a toho návazce, tak přesně takhle probíhal nekonečný týden před začátkem první, námi dlouho očekávané výpravy mě a Rendy za kapry. Zima byla dlouhá a tak jsme byli nažhavení konečně zdolat nějakého šupinatého krasavce, ať už ze svazové či sportovní vody.

Svoji snahu jsme začali na sportovním revíru. Věděli jsme, že násada ryb je bohatá, ale to co přišlo jsme rozhodně nečekali, za několik hodin lovu se nám na břeh podívalo neskutečných 32 ryb, které se pohybovaly od 80 do 90cm. Velice slibný začátek a ujištění o tom, že nástrahy z řad sortimentu Zlatých Vod, jako je například česnek/krill a švestka/chilli kaprům opravdu chutnají. Ovšem my jsme stále toužili po něčem trochu jiném, po krásně stavěném kaprovy ze svazové vody.

Po večerním přejezdu na svazový revír, který je již naší stálicí při načínání kaprařských sezón, jsme s potěšením zjistili, že námi vytipované místo je volné a tak nic nebránilo poslat první průzkumné náhozy do vody. Po sestavení tábora jsme s kolegou u plechovky piva probírali, jak by se námi vymezený čas u vody měl ubírat. Druhý den už byl jasný plán. Krmení partiklem o složení kukuřice/řepka/obilí/pelety/metod mix/masní červy/booster + nakobrované kuličky boilie.

Velice se nám také osvědčili distanční tyčky, na kterých jsme na přesnou vzdálenost klipovali jak krmné, tak i lovné pruty. Co se týče krmení raketkou, vsadili jsme na jednu kartu a to krmení velkých dávek v po poledních hodinách, kdy aktivita ryb byla nejnižší. Následné položení montáží jsme směřovali vždy jeden prut přímo do krmného koberce a druhý několik metrů za něj. Pak už jen zbývalo počkat na noc, což byla největší šance na vysněný záběr.

Po prvních dvou dnech, kdy se povedlo asi 15 ryb okolo 60cm, jsme věděli, že taktika funguje. Zbývalo nám jen pokračovat a doufat v záběr větší ryby. A to se nakonec povedlo. Renda vytáhl během následujících nocí tři kapry a to o vahách 7kg a dva nádherné šupináče s krásnou váhou atakující hranici 15kg, na naši již osvědčenou kouli s příchutí česnek/krill. Nakonec jsem se dočkal i já a to dokonce nového osobáku o váze 20kg na další stálici našeho sortimentu a příchuť švestka/chilli. Neskutečná radost a hlavně pocit, že vše co jsme namysleli a udělali vyšlo a přineslo své ovoce. Byla to jedna z nejvydařenějších výprav, které jsme s Rendou uskutečnili.

Nezbývá než doufat, že sezóna se v tomto směru bude ubírat i nadále a my budeme moci přinést další dobré zprávy od vody, samozřejmě doprovázeny krásnými úlovky.

Všem slušným rybářům přejeme, ať to jezdí.

Za tým Zlatých Vod …. Renda a Dan.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář