24.02.2018

Z FOTOGALERIE

Pop-up zase bodovaly! Doporučený

Zveřejněno v Kaprařina Napsal(a)  leden 01 2017 velikost písma zmenšit velikost písma zvětšit velikost písma
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Pop-up zase bodovaly! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Tak se nám koncem června sešel mně i Tomášovi volný víkend. Počasí vypadalo slibně. Tak jsme sbalili pruty a vyrazili k vodě.

Na jednu noc, ze soboty na neděli, jsme se rozhodli vydat na málo navštěvované rameno řeky, kde jsme nikdy předtím nebyli. Já chtěl chytit nějakého místního kapříka, Tom chtěl vyzkoušet sumce. K vodě jsme přijeli až později odpoledne. Břehy ramene byly špatně přístupné, bujaře porostlé rákosem a koryto, plné větví a popadaných stromů, se v některých místech zužovalo jen na dva metry. Hledání místa nám proto zabralo chvilku času. Našli jsme kousek, kde rákosový porost nebyl tak hustý. Nemohli jsme si nevšimnout několika kaprů, kteří se tam vyhřívali ve větvích u hladiny na posledních paprscích slunce toho dne.

Pro víc jak dva pruty nebylo místo a Tomáš se proto rozhodl své pokusy o ulovení sumce odložit na jindy. Za to já už zvesela čtvrtil kuličky Fast Craba a chystal na zákrm. Kilo rozčtvrceného boilies jsem promíchal s plechovkou kukuřice a lopatkou rozházel přímo pod nohy. Hned u kraje bylo okolo 70cm a hloubka klesala směrem k druhému břehu na pouhých 30cm. Žádná sláva. Množství bahna na dně, do kterého mi olovo při zkoušení hloubky zapadávalo, bylo značné. Takže jsem o jiné nástraze, než plovoucím boilies, ani nepřemýšlel. Nachystal jsem si dva návazce s malým háčkem, 16mm kuličkou a s malou punčochou PVA jsem je jeden po druhém, mírným zhoupnutím, krásně položil na dno. Měli to tam!

Do konce chytací doby se ale nic nedělo. Hlásiče mlčely, v dálce se prohnala bouřka. Bylo slyšet jen žabí skřehotání, plácání kaprů o hladinu a srnce z protějšího lesa. „To je zajímavý, že nežerou. Že jich tady u hladiny ale bylo!“ řekl jsem tenkrát při vytahování prutů. Napadlo mě, že bych plovky přes noc vložil do dipu. Nakonec jsem to neudělal a nechal je bez něj, tak jak mi vždy fungovaly.P1080586

Ranní vstávání bylo ve znamení zatažena a slabého poprchávání. Znovu jsem položil obě montáže do vody. Na jedné plovoucí meruňku, na druhé plovoucí ananas. Přihodil jsem ještě dvacet, opět rozčtvrcených, kuliček Fast craba a zalezl zpět do spacáku.

V deset hodin to přišlo! Hlásič se rozezněl v jeden dlouhý, nekonečný tón. Na nic jsem nečekal a vyběhl bosky ven z bivaku. Na mokré trávě a mírném svahu před bivakem mi podklouzly obě nohy a já projel po zadku kolem prutu, nohama až do vody. Když už jsem konečně svíral pevně v rukou prut, cítil jsem, jak vlasec dře, kapr podjel pod nějakou větví. Zvířená čára z bahna ukazovala přesnou cestu, kudy kapr projel. I přes silně utaženou brzdu mi odjel opravdu daleko, než mu došly síly a nechal se přitáhnout zpět. Při podebírání ještě zabojoval. Háček ale seděl přesně v koutku. Ananasová plovka zafungovala. Krásný šupináč 85cm a 12kg.kapr12kg

Nedalo mi to a dal jsem hned dvě plovoucí kuličky ananasu pod sebe. Na revírech, které znám, používám návazec se dvěma plovoucíma kuličkama skoro pokaždé. Políčil a dokrmil jsem opět ke kraji. Nezbývalo mi než doufat v další krásnou rybu.

Pravé poledne ohlašoval zvuk zvonů z nedaleké vesnice a já z lehátka viděl, jak se pravý prut prudce ohnul, dokonce jsem slyšel zvuk cívky. „Je tam!!!“ zakřičel jsem a vyběhl k prutu. Tomáš chvíli nechápal co se to vlastně děje. „Já zapomněl vložit vlasec do signalizátoru a viděl jsem jak se prut ohnul“ říkal jsem ještě pořád nechápajícímu Tomovi. Mezitím to kapr vzal znovu pod větví a já cítil, že je zase velký. Bojoval ještě víc, než ten předešlý, ale háček, se dvěma ananasovýma popkama, znovu krásně seděl. Vysoký šupináč 87cm a 15kg mě obrovsky potěšil.

kapr15kgTIP: Poslední dva roky jsem přestal úplně používat rovnátka k návazci s plovkou. Namísto rovnátka dělám více otáček na ramínku háčku.

Přestalo poprchávat a my tak mohli vše rychle pobalit a vydat se na cestu domů. Počasí slibující silný déšť nás odradilo pokoušet se ještě o další záběry v ten den.

 

 Video:

Číst 767 krát Naposledym změněno Naposledym změněno leden 02 2017

Staňte se našimi fanoušky

▼Návrhy a potisk stylových triček, nejen pro rybáře!

Sledujte nás

Follow us on Twitter
Facebook
Join us on Google+
Subscribe RSS Feeds
Kontakt

 

Zlatevody.cz

Zlatevody.cz je web zabývající se rybařením, převážně na svazových vodách ČR.

Recent Twitter Posts